دارویی که در سه روز، کرونا را درمان می‌کند

 

دانشمندان از کشف یک داروی جدید خبر دادند که می تواند بدترین حالات ویروس کرونا را تنها در سه روز درمان کند.

شرکت دارویی « Relief Therapeutics» که در جینوا مستقر است به همراه یک شرکت امریکایی به نام « Neuro RX»  از کشف یک داروی جدید خبر داد که آزمایش بالینی آن بسیار موفقیت آمیز بوده‌است. 

نام این دارو «RLF-100» یا «Aveptadil» است و این دو شرکت اعلام کردند که می تواند در سه روز موارد حاد ابتلا به ویروس کوید ۱۹ را درمان کند.

پیش از این سازمان غذا و داروی امریکا در ماه جون به این دارو اجازه استفاده در مواقع اضطراری و برای معالجه حالت‌های حاد تنفسی برای مبتلایان به ویروس کرونا را داد.

طبق اعلام رویترز این داروی جدید در مرحله دوم آزمایش روی ۷۰ بیماری که وضعیت وخیمی داشتند مورد آزمایش قرار گرفت.

این دو شرکت در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که گزارش اولیه استفاده از دارو نشان از تاثیر گذاری سریع آن می دهد و پزشکان بیمارستان هوستون متدیست هم این را تایید کردند.

طبق اعلام این شرکت این داروی جدید توانست که یک مرد ۵۴ ساله را که از پیوند ناموفق ریه رنج می برد بدون نیاز به دستگاه تنفسی و در مدت ۴  روز بهبود بخشد.

ویروس کرونا بیش از ۸ ماه است که مهمان ناخوانده جهان است و در این مدت افراد زیادی جان خود را از دست داده‌اند و شمار مبتلایان هم روز به روز در حال افزایش است. تا کنون بیش از ۱۸ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند و نزدیک ۷۰۰ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

هنوز هیچ واکسینی برای ویروس کرونا به صورت قطعی تایید نشده است اما چند داروی موثر تولید شده اند که باعث شده تا امیدواری های زیادی به وجود آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *