زندگی روستایی

  • زندگی روستایی

کسانی که به پرورش محصولات کشاورزی و حیوانات علاقه زیادی دارند و عشق آن‌ها حضور در طبیعت و استفاده از هوای سالم است، دارای سبک زندگی روستایی می‌باشند. در این سبک فرد در یک مزرعه زندگی می‌کند و تمام مواد غذایی از جمله میوه، لبنیات، حبوبات، گوشت و تخم مرغ خود را به صورت ارگانیک و طبیعی به دست می‌آورد. در این سبک می‌توان از هوای پاکیزه و سالم طبیعت لذت برد. سبک زندگی روستایی فقط برای یک فرد یا یک خانواده نیست بلکه در یک روستا افراد زیادی زندگی می‌کنند که زندگی اجتماعی فعالی دارند. در مراسم‌های مذهبی و اعیاد مختلف افراد می‌توانند در کنار هم به تفریح و شادی بپردارند.

  • زندگی عشایری

برای استفاده از سبک زندگی عشایری حتما نباید اصالتاً جزء عشایر باشید، در واقع زندگی عشایری یک نوع اصطلاح است. چادرنشین‌های عشایر همواره در حال نقل مکان از جایی به جای دیگر هستند. این افراد از یک جا نشینی لذت نمی‌برند. البته تعداد افرادی که به زندگی عشایری علاقمند باشند، زیاد نیست. معمولاً مردم تمایل دارند که در امنیت و ثبات زندگی کنند. علاقه و عشق به زادگاه باعث می‌شود که محل زندگی خود را ترک نکنند. مردم عشایر از ایجاد وابستگی متقابل به گروه‌های دیگر جلوگیری می‌کنند. زیرا وابستگی به یک گروه یا مکان خاص مانع از جا به جا شدن آن‌ها می‌شود.

  • زندگی انفرادی

تعدادی از مردم تمایل دارند که یک زندگی انفرادی داشته باشد. افراد مستقل تحمل ندارند فرد دیگری در کنار آن‌ها زندگی کند. مسئولیت پذیری یکی از مهمترین چیزهایی است که زندگی انفرادی به انسان می‌آموزد. فرد در زندگی انفرادی این هنر را می‌آموزد که به تنهایی خود را سرگرم کند‌. در این سبک رفتارها و اعمال فرد توسط کسی قضاوت نمی‌شود.

تأثیر بحران بیماری کرونا بر سبک زندگی

از زمانی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرد،‌ سبک زندگی تمام مردم را تحت تأثیر قرار داد. با در نظر گرفتن پیامدهای منفی و مثبت کرونا می‌توان زندگی خود را تغییر داد و آن را مدیریت کرد. شیوع جهانی بیماری کرونا نوع جدیدی از شیو‌ه‌های زندگی را ایجاد کرد. برای مدیریت سبک جدید زندگی ناشی از کرونا باید اطلاعات و شناخت خود را از آثار و پیامدهای مختلف کرونا افزایش داد‌. فرهنگ مردم، تعاملات اجتماعی و رفت و آمدهای فامیلی با ویروس کرونا تغییر پیدا کرد. عده بسیار زیادی از مردم برای پیشگیری از این بیماری قرنطینه می‌شوند و عده‌ای دیگر به دلیل شرایط شغلی که دارند مجبورند ساعات بیشتری را در بیرون از خانه حضور داشته باشند. سیستم آموزشی نیز از حالت حضوری به مجازی تغییر یافته است. در کنار پیامدهای منفی، این اتفاق جنبه مثبتی هم دارد. با آموزش آنلاین چاپ کتاب و دفتر برای دانش‌آموزان متوقف شده و از قطع بی‌رویه درختان جلوگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =