آووکادو
آووکادو
آووکادو

فواید میوه جات و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات به دلیل داشتن خواص زیاد بسیار، شناخته شده اند. بیشتر سبزیجات کالری کمی دارند، اما سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر بسیار هستند.با این حال ، برخی از سبزیجات و میوه ها با سایر مزایای اثبات شده برای سلامتی ، مانند توانایی مبارزه با التهاب یا کاهش خطر ابتلا به بیماری ، از بقیه متمایز می شوند.در این مقاله ما بصورت کلی از فواید میوه جات و سبزیجات بیان خواهیم کرد

یک میوه به عنوان قسمت خوراکی یک گیاه تعریف می شود، که از دانه ها و بافت های اطراف آن تشکیل شده است ، در حالی که سبزیجات گیاهانی هستند که برای استفاده در خوراکی ها کشت می شوند. میوه ها و سبزیجات یکی از مهم ترین منابع مغذی و فیبرهای غذایی هستند. فواید میوه جات و سبزیجات به جلوگیری از بیشتر بیماری ها کمک می کنند. با توجه به اینکه فواید میوه جات و سبزیجات بسیار زیاد است ، می تواند برای نتیجه گیری بهتر در رژیم های غذایی موثر باشند.

  • آووکادو

یکی دیگر از فواید میوه جات و سبزیجات را میتوان به میوه ی آووکادو نسبت داد. این میوه ها غنی از فیبر و کالری زیاد هستند. آنها حاوی تانن هایی هستند که خاصیت ضد التهابی و ضد زخم دارند. همچنین حاوی ویتامین ها (A ، E ، K ، فولات ، تیامین ، نیاسین) ، مواد معدنی (آهن ، مس ، منیزیم ، منگنز) و همچنین پتاسیم است که می تواند به تنظیم ضربان قلب و فشارخون کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *