فواید میوه جات و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات به دلیل داشتن خواص زیاد بسیار، شناخته شده اند. بیشتر سبزیجات کالری کمی دارند، اما سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر بسیار هستند.با این حال ، برخی از سبزیجات و میوه ها با سایر مزایای اثبات شده برای سلامتی ، مانند توانایی مبارزه با التهاب یا کاهش خطر ابتلا به بیماری ، از بقیه متمایز می شوند.در این مقاله ما بصورت کلی از فواید میوه جات و سبزیجات بیان خواهیم کرد

 

یک میوه به عنوان قسمت خوراکی یک گیاه تعریف می شود، که از دانه ها و بافت های اطراف آن تشکیل شده است ، در حالی که سبزیجات گیاهانی هستند که برای استفاده در خوراکی ها کشت می شوند. میوه ها و سبزیجات یکی از مهم ترین منابع مغذی و فیبرهای غذایی هستند. فواید میوه جات و سبزیجات به جلوگیری از بیشتر بیماری ها کمک می کنند. با توجه به اینکه فواید میوه جات و سبزیجات بسیار زیاد است ، می تواند برای نتیجه گیری بهتر در رژیم های غذایی موثر باشند.

انبه کالری کمی دارد و سرشار از فیبر است، و می تواند برای جلوگیری از یبوست مفید باشد. انبه حاوی منیزیم است که به تنظیم فشارخون کمک می کند. ویتامین A ، یک نقش محافظت کننده در سلامت چشم است و به محافظت از ساختار DNA کمک می کند. بهره مندی از فواید میوه جات و سبزیجات امری ضروری در زندگی هر فرد است. میوه انبه به سیستم ایمنی بدن کمک می کند و می تواند از برخی سرطان ها جلوگیری کند. انبه برای ترمیم بافت های مغزی مفید است زیرا اثر اضطراب ، افسردگی و بی خوابی را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *